Automobilių spalvų kūrimo procesas

KASMET SUKURIAMA 25 TŪKST. NAUJŲ FORMULIŲ

Skirtingų OEM efektų ir atspalvių įvairovė yra didžiulė: nuo paprastų spalvų iki spalvų, turinčių sudėtingos formos efektines daleles (angl. glass flakes): speciali raudona spalva (angl. Scarlet Red), naujos kartos aliuminio (angl. Spectral Silver) ir t. t.

Axalta įveikia tokius iššūkius kasmet sukurdama savo spalvų laboratorijose apie 25 tūkst. naujų spalvos formulių.

Spalvos kuriamos septyniose laboratorijose, įkurtose JAV, Meksikoje, Europoje, Kinijoje. Europoje vidutiniškai kas mėnesį sukuriama apie 100 naujų formulių. Tuo tarpu Šanchajuje, Kinijoje – beveik 500. Visose laboratorijose spalvos kūrimo procesas yra standartizuotas, taip garantuojamas tos pačios gaminamos spalvos vienodumas.

KAIP KURIAMA SPALVA?

1. INFORMACIJOS KAUPIMAS

 

Kuriant spalvas būtina žinoti, kokios spalvos ir kokiems automobilių modeliams bus naudojamos ateinančiais metais. Cromax kuria OEM spalvų standartus ir gamintojo spalvų intervalus visoms naujoms spalvoms.

2. REMONTINIŲ DAŽŲ FORMULIŲ KŪRIMAS

 

Yra kur kas daugiau spalvų negu nurodyta oficialiame spalvų standarte. Skirumai gali atsirasti dėl skirtingų OEM produktų gamyklų arba dėl nusidėvėjimo (pvz. vilkikui praleidus keletą metų kelyje). Tam, kad būtų išgautas galutinis spalvos variantas, spalvų marketingo skyrius netgi kaupia automobilių detales. Tokiu būdu sukuriamos alternatyvios ir servisinės formulės.

3. GLAUDUS BENDRADARBIAVIMAS SU PIGMENTO GAMINTOJAIS

Spalvų kūrimo komanda glaudžiai bendradarbiauja su pigmento tiekėjais tam, kad būtų nedelsiant reaguojama į kintančias spalvos tendencijas ir nauji pigmentai būtų kuo skubiau pateikti rinkai.

4. SPALVOS KŪRIMAS PROGRAMINĖS ĮRANGOS PAGALBA

Yra keletas spalvos kūrimo stadijų. Daugelyje procesų naudojama speciali patentuota programinė įranga. Pirmiausia, spalvos laboratorijos technikai naudoja mikroskopą nustatyti spalvos tipą ir grūdo bei efektinių dalelių dydį. Spalva taip pat nuskaitoma skaitmeniniu spektrofotometru. Galiausiai, programinė įranga pateikia pradinę spalvos formulę.

5. PAVYZDŽIŲ SUPURŠKIMAS

Spalvų formulės išbandomos supurškiant spalvas standartizuotu būdu. Tai reiškia, jog visos spalvų laboratorijos supurškia spalvą tuo pačiu metodu. Be to, taip imituojamos ir autoserviso sąlygos.

6. IŠBANDYMAS SKIRTINGU APŠVIETIMU

Išdžiūvęs spalvos pavyzdys yra palyginamas su spalvos standartu. Žinia, jog apšvietimas gali turėti lemiamos įtakos spalvai, dėl to nauja spalva išbandoma skirtingo tipo apšvietimu. Siekiant sukurti reikiamą tiksliausią, galutinę spalvos formulę, spalvos specialistams, programinės įrangos pagalba, gali reikėti atlikti ir papildomų korekcijų.

7. IŠ LABORATORIJOS – Į AUTOSERVISĄ

Galiausiai, kai jau sukurta tiksli spalva, jos formulė įvedama į ChromaWeb – Axalta spalvų programą, prieinamą visiems Cromax dažų vartotojams.

Šaltinis: www.cromax.com