Poliuretano putos
Kodėl reikia naudoti purškiamas uždarų porų termoizoliacines poliuretanines putas? Privalumas prieš kitas termoizoliacines medžiagas yra ne vienas:
1. Užpurškus PUR, gaunama vienalytė, neturinti jokių sujungimų termoizoliacinė danga. Tuo užtikrinamas visiškas pastato sandarumas.
2. Užpurškus PUR ant stogo ar terasos iš išorės, konstrukcija ne tik apšiltinama, bet ir gaunama vienalytė, neturinti jokių siūlių hidroizoliacinė danga.
3. PUR yra viena šilčiausių šiuo metu rinkoje esančių termoizoliacinių gaminių. Šilumos laidumo koeficientas l=0.021 – 0.03. Reiškia, jog tai pačiai konstrukcijos varžai gauti, reikės plonesnio termoizoliacinės dangos storio (sutaupoma statant karkasą, pamatus, kitus konstrukcinius elementus).
4. PUR vandens garų pralaidumo faktorius m=70 – 120, trumpalaikis vandens įgeriamumas ne daugiau 0.5 kg/kv. m, o ilgalaikis vandens įgeriamumas, esant visiškam panardinimui yra nedaugiau 2%. Tai reiškia, kad projektuojant konstruktyvą dažniausiai nebūtina numatyti nei garo, nei priešvėjinės izoliacijos (o stogo šiltinimo/hidroizoliacijos atveju vandens garai nuo paviršiaus pasišalins per pačias putas (nereikia jokių kaminėlių), o vanduo iš išorės nepateks į konstruktyvą). Dar reikėtų pažymėti, kad atvirų porų ar pluoštinės termoizoliacinės medžiagos gali prarasti iki 30% R vertės sušlapusios tik 2% (www.pu-europe.eu). Tai nesunkiai atsitinka nepaskaičiavus rasos taško susidarymo temperatūros konstruktyve, patekus vandeniui pro išorės apdailą ar stogą arba neteisingai/nekruopščiai įrengus garo izoliaciją.
5. PUR sistema izoliuotas pastatas išlaikys savo savybes ilgus metus. Pavyzdys: 28 metų senumo PUR mėginys buvo paimtas iš šlaitinio stogo Vokietijoje. Atlikti bandymai parodė, kad mėginyje nebuvo jokių žalos požymių, nėra skylių, burbuliukų, termoizoliacinė medžiagą vientisa. Tyrimą atlikęs institutas patvirtino, kad po 28 metų, šis PUR termoizoliacinės medžiagos mėginys buvo visiškai funkcionalus ir vis dar atitiko savo deklaruotas vertes.
6. PUR termoizoliacinė medžiaga yra lengva – apie 97% medžiagos sudaro dujos, tačiau PUR atsparumas gniuždymui siekia net ³ 250 kPa. Planuojant šiltinti ir hidroizoliuoti didelius pramoninius stogus tai yra didelis privalumas. Pavyzdžiui: 1 kv.m, 10 cm storio stogo termo/hidro izoliacija svers apie 5 kg (R=3,57).
7. Degumas atitinka LR reglamentus – Synthesia PUR sistemos turi Broof (t1) sertifikatą stogams. Galutiniam išpildyme su gipso kartonu PUR atitinka B-s1, d0 degumo klasę (2006/673/EB, LR įsigaliojo 2010 m. liepos 7 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įsakymu Nr. 1-200, Valstybės žinios, 2007 m. liepos 14 d. Nr.: 83 –4395). Atviros PUR atitinka E degumo klasę.
Poliuretano putos PoliuretanSpray S-353 padengtos 5 mm storio tinku Coteterm FOC atitinka degumo klasę B s1 d0. Taikant šią sistemą, prasiplečia poliuretano putų naudojimo galimybės – nuo šiol poliuretano putas galima naudoti ventiliuojamiems fasadams ir renovuojamų daugiabučių rūsio lubų šiltinimui. Daugiabučių rūsio lubų šiltinimas yra aktuali problema renovuojant pastatus. Tai sudėtingas sprendimas naudojant įprastas termoizoliacines medžiagas. Sprendimas tampa ženkliai paprastesnis naudojant uždarų porų kietąsias poliuretano putas lubų šiltinimui.
8. PUR atsparios ilgalaikei išorės temperatūrai nuo –30°C iki +90°C. Atlaiko trumpalaikes temperatūros apkrovas iki +250°C (www.pu-europe.eu).
9. Ši termoizoliacija atspari puviniui, pelėsiams, grybeliui ir pan. Jos neėda graužikai.
10. PUR izoliaciją gali atlikti tik apmokyti specialistai. Niekas, neturintis specialios įrangos ar patirties, neatliks šiltinimo darbų su PUR. Tai užtikrina termoizoliacinės dangos kokybę ir ilgaamžiškumą. Izoliuojant sudėtingos konstrukcijos paviršius su įprastinėmis termoizoliacinėmis medžiagomis, dažnai nematome, ar darbai atlikti sąžiningai bei kruopščiai. Nupurškus tokį patį paviršių su putomis, mes pastebėsime bet kokias nepakankamai izoliuotas vietas, jei tokios ir liktų po darbų atlikimo.